OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

     Nabízíme ubytování ve dvoulůžkovém a třílůpokoji . Součástí je vlastní sociální zařízení . Parkování je zdarma přímo u Ranče u Zvonu.

     Celková ubytovací kapacita je 40 lůžek. 

CENA ZA UBYTOVÁNÍ JE 200 KČ/LŮŽKO.

Příplatek za psa 70kč/den.

Příplatek za TV je 50kč/den.

     Při dlouhodobém ubytování je možné domluvit slevu. Sleva je možná pouze po dohodě.Snídaně a polopenzi je možné přiobjednat.

Snídaně podáváme od 8:30hod.

Cena snídaně je 70kč

Cena polopenze je 200kč

Cena plné penze je 300kč

KONTAKTUJTE NÁS PRO VÍCE INFORMACÍ.

Rezervace na čísle:+ 420 732 362 269,

emailem: dominika.slabikova@seznam.cz

nebo kontaktním formulářem na našich stránkách

RÁDI VÁS PŘIVÍTÁME

     Obec Francova Lhota leží v jižní části vsetínského okresu, v údolí říčky Senice, v podhůří Javorníků přímo na hranicích se Slovenskou republikou. Malebná kopcovitá a léta kultivovaná krajina je příjemným místem nejen pro život, ale i pro odpočinek. Je zde bohate vyžití jak pro turistiku tak pro cyklisty.

Rozhledna na Čubově kopci

     Z rozhledny je krásný výhled na kotlinu mezi Makytou, Javorníky a Vizovickými vrchy na severu až severozápadu a Bílými Karpaty na jihu. Na východě je vidět do údolí Lysského průsmyku i stěny Sulovských skal či hřebeny Malé Fatry. Cestu k rozhledně může započít ve středu obce a to po červené turistické značce dojdete po 1,5 km na Střelenský vrch nebo až do Střelné (3 km). Po modré značce dojdete rovněž na Střelenský vrch, dále budete pokračovat na Čubův kopec (3 km), kde je rozheldna. Je ve výšce 720 m n.m. Pokračovat můžete dále po modré přes Mikolínův vrch s horským hotelem Antarik až na Makytu (11 km), Pulčíny a zpět do Francovy Lhoty. Celý okruh tak měří něco kolem 25 kilometrů. Kratší variantou je sejítí po modré značce ke Kobzově lípě a pak se již obcí bez značení vydat zpět do centra.

Kobzova lípa

     Kobzova lípa je údajně památkou na France Trystrama z Háje u Opavy, který roku 1530 koupil tehdejší Zbelovu Lhotu, přejmenovali ji na Francovu a vysadil zde 4 lípy. Výška stromu je nyní asi 26 metrů a obvod jejího kmene je 760 centimetrů. Je to jediný památný strom na území obce a váže se k ní také několik zajímavých pověstí. 

Muzeum Kardinála Štěpána Trochty

     Ve Francově Lhotě byl 3. května 2016 zpřístupněný rodný dům kadinála Štěpána Trochty s čp. 55.  Bylo zde otevřeno muzeum nejslavnějšího rodáka Francovy Lhoty. V domě vzniklo v jedné místnosti muzeum, dále v původní světnici, kde se zachovala kamna, vznikl prostor pro setkávání občanů. Zachována byla původní kuchyně. 

Pulčínské skály

     Pulčínské skály jsou součástí Národní přírodní rezervace Pulčín - Hradisko, jejímž posláním je ochrana význačných skalních útvarů a lesních společenstev přirozené druhové skladby. Jedná  se o pět samostatných skalních celků, z nichž nejdůležitější a nejznámější jsou vlastní Pulčínské skály - mohutný skalní hřbet směřující od předvrcholu Hradiska k jihozápadu ukončený dole skalním útvarem zvaným Trtol. Na nejvyšším bodě skal zvaném Zámčisko stával ve středověku nevelký skalní hrad Plučiny. Dnes jej připomínají pouze schody vytesané ve sklále pod vrcholem Zámčiska.

Více na www.francovalhota.cz

Turistické zajímavosti z okolních obcí naleznete na stránkách mikroregionu Hornolidečsko: www.hornolidecsko.cz

                                              

 

Fotogalerie

Ranč u Zvonu

Každý týden naražené nové speciály Lobkowicz...

PŘIJĎTE SI ZAHRÁT PING- PONG

K DISPOZICI JE PRO VÁS I NOVÝ PING- PONGOVÝ STŮL

Oblíbené odkazy